4 Szpaki Serum do włosów do wysokoporowatych
Serum do włosów do wysokoporowatych Cztery Szpaki
30 ml
Serum do włosów wysokoporowatych z Mydlarni Cztery Szpaki to mieszanina olejów odpowiadających potrzebom włosów o wysokiej porowatości. Włosy wysokoporowate to ten typ włosów, który wymaga najbardziej intensywnej pielęgnacji. Łuski włosów wysokoporowatch są „otwarte” przez co włosy puszą się, są matowe, sztywne, plączą się i mają widoczne rozdwojone końcówki.
Jeśli jesteś właścicielką włosów wysokoporowatych, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość! Dzięki odpowiedniej i regularnej pielęgnacji porowatość włosów może się zmienić.
Oleje w serum do włosów wysokoporowatych zawiera składniki o najwyższym stopniu jakości. Skład serum do włosów wysokoporowatych dostarcza włosom o wysokiej porowatości odżywienia i regeneruje je. Sprawia, że włosy staną się miękkie, elastyczne i nabiorą połysku.
Serum do włosów wysokoporowatch z Mydlarni 4 Szpaki nie jest typowym serum na same końcówki włosów ale kosmetyk o znacznie szerszym zastosowaniu. Nadaje się do olejowania włosów, na skalp i oczywiście na końcówki. Olejki zawarte w serum zastosowane podczas rytuału olejowania włosów wzmocnią, zregenerują i odżywią włosy, wygładzą łuski włosa. Nałożone na skórę głowy przyniosą jej ukojenie, uregulują wydzielanie sebum, wzmocnią cebulki włosów, zahamują wypadanie włosów a nawet wesprą walkę z niektórymi chorobami skóry. Serum ma tak świetne i intensywne działanie, że trzeba tylko uważać aby z nim nie przesadzić. Kropelka serum wystarczy jeśli chcemy je zaaplikować na same końcówki włosów. Najlepsze efekty uzyskujemy, jeśli stosujemy serum regularnie przed 2-3 miesiące ale jeśli do tej pory nie olejowałaś włosów albo nie trafiałaś w oleje zgodnie z porowatością Twoich włosów, to będziesz zachwycona efektem już po pierwszym zabiegu.
Kosmetyk wegański w szklanej butelce z pipetą
Krok w pielęgnacji
+
Serum do włosów wysokoporowatych z Mydlarni Cztery Szpaki można stosować na trzy sposoby:
- Olejowanie włosów:
- Na rozczesane włosy nałóż kosmetyk nawilżający (tzw. humektant), np. hydrolat, mgiełka nawilżająca do włosów, woda z cukrem i przeczesz włosy aby równomiernie go rozprowadzić. - Nałóż na włosy odpowiednią do długości włosów ilość serum i ponownie przeczesz włosy, żeby rozprowadzić serum. Możesz nałożyć na włosy folię i turban lub czapkę – ciepło wzmaga działanie olejów. Pozostaw na włosach od 30 min do kilku godzin.
- Spłucz włosy ciepłą wodą i nałóż balsam lub odżywkę do włosów bez silikonów. Potrzymaj 10-20 minut. Ten etap to tzw. emulgowanie oleju. Substancje zawarte w odżywce wiążą cząsteczki oleju i ułatwiają jego pozbycie się z włosów.
- Po upływie czasu na działanie odżywki umyj włosy jak zazwyczaj .
- Olejowanie skóry głowy czyli skalpu :
- Rozczesz włosy
- Rozetrzyj niewielką ilość oleju (1-3 krople) na palcach dłoni
- Delikatnie rozsmaruj olej po skórze głowy, nie masuj. Możesz nałożyć na włosy folię i turban lub czapkę – ciepło wzmaga działanie olejów. Pozostaw na włosach od 30 min do max. 2 godzin
- Spłucz włosy ciepłą wodą i nałóż balsam lub odżywkę do włosów bez silikonów na skórę głowy. Potrzymaj 10-20 minut. Ten etap to tzw. emulgowanie oleju. Substancje zawarte w odżywce wiążą cząsteczki oleju i ułatwiają jego pozbycie się ze skóry.
- Po upływie czasu na działanie odżywki umyj głowę jak zazwyczaj.
- Serum na końcówki
Stosowanie serum na świeżo przycięte, wyrównane, zdrowe końcówki włosów może skutecznie zapobiegać ich rozdwojeniu. Nigdy odwrotnie – żadne serum nie sklei rozdwojonych końcówek. Końcówki włosów są często wystawione na uszkodzenia mechaniczne. Szczególnie w zimie – wiele czynników niekorzystnie wpływa na ich kondycję (szaliki, polary, plecaki, wiatr, gorące powietrze suszarki).
Serum nakładamy na wilgotne, rozczesane włosy . Kilka kropel, w zależności od długości i gęstości włosów może to być od 1-5 kropel) najpierw rozcieramy w dłoniach po czym delikatnie nanosimy na same końcówki.
Mocarze w składzie
+
Olej z krokosza barwierskiego (Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil) – jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), przede wszystkim kwasu linolowego oraz witamin A i E a więc działa przeciwstarzeniowo, wzmacnia włosy, chroni, odżywia i nadaje im blasku. Stymuluje wzrost włosów i wzmacnia cebulki. Ma właściwości przeciwzapalne, regeneracyjne. Dzięki zawartości witaminy K skutecznie redukuje cienie pod oczami. Poprawia mikrokrążenie skóry. Stymuluje regenerację skóry, spłyca zmarszczki.
Olej z pestek winogron (Vitis Vinifera Seed Oil) - tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Chroni skórę przed infekcjami, podrażnieniami, stresem oksydacyjnym oraz promieniami UV. Działa również regenerująco na skórę, poprawia koloryt cery oraz silnie ją nawilża. Zawarte w nim garbniki wykazują właściwości złuszczające oraz regulują wydzielanie sebum, resweratol i flawonoidy chronią skórę przed wpływem rodnikami i niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Charakteryzują się także działaniem przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym, dobrze sprawdzają się w pielęgnacji skóry tłustej, trądzikowej i skóry głowy. Olej z pestek winogron nadaje skórze elastyczności, ujędrnia ją i napina. Wzmacnia ściany naczyń krwionośnych.
Olej z kiełków pszenicy (Triticum Vulgare (Wheatgerm) Oil) – jest emolientem, działa ochronnie i natłuszczająco. Ujędrnia i zmiękcza skórę. Daje uczucie niesamowicie jedwabnej skóry, wygładza ja maksymalnie. Ze względu na wysoką zawartość witaminy E działa przeciwstarzeniowo. Wzmacnia włosy i nadaje im elastyczności. Powstrzymuje utratę wody ze skóry podnosząc w ten sposób jej poziom nawilżenia.
Olej z pestek arbuza (Citrullus Vulgaris (Watermelon) Seed Oil) – jest bardzo lekkim olejem o wodnej konsystencji, łatwo się wchłania. Nie jest komedogenny, nie zatyka porów. Zawiera około 80% nienasyconych kwasów tłuszczowych (NKKT), uelastycznia skórę i dostarcza jej niezbędnych składników odżywczych. Ma działanie przeciwzapalnie i przeciwstarzeniowo. Utrzymuje prawidłowy poziom nawilżenia w skórze i włosach.
Olej kameliowy (Camellia Oleifera Seed Oil) – zwany olejem z nasion herbaty, szybko się wchłania, ma właściwości antyoksydacyjne, wygładza skórę. Zapobiega utracie wody przez skórę i włosy, nie dopuszcza do przesuszenia. Świetnie sprawdza się w pielęgnacji włosów, szczególnie suchych. Nadaje im elastyczności i wygładza je, nie pozostawia tłustej warstwy. Domyka łuskę włosa i naturalnie prostuje włosy kręcone.
Lawendowy olejek eteryczny (Lavandula Angustifolia Oil ) – ma silne działanie odkażające, przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe, przeciwropne, przeciwzapalne, przeciwtrądzikowe. Zwalcza bakterie powodujące infekcje skórne, równocześnie wygładza ją, reguluje produkcję łoju, zapobiega występowaniu blizn, pomocny w pielęgnacji egzem. Stymuluje tworzenie się nowych komórek. Reguluje wydzielanie łoju na głowie, regeneruje włosy. Polecany przy trądziku, łuszczycy, zapaleniu mieszków włosowych, wypryskach, egzemach, rozstępach skórnych, grzybicy .
Jako jeden z niewielu olejków eterycznych może być stosowany punktowo na skórę w stanie nierozcieńczonym. Jeden z najcenniejszych olejków w aromaterapii. Działa rozkurczowo, rozluźniająco, wycisza i uspokaja.
Olejek z kwiatów pelargonii, olejek geraniowy (Pelargonium Graveolens Oil) – posiada właściwości przeciwwirusowe i antybakteryjne. Wzmacnia naczynia krwionośnie, działa drenująco, zwalcza cellulit. Posiada właściwości antyseptyczne, wspomaga walkę z trądzikiem i łupieżem
Skład:
Olej z krokosza barwierskiego, olej z pestek winogron, olej z kiełków pszenicy, olej z nasion bawełny, olej z pestek arbuza, olej kameliowy, olejek eteryczny lawendowy, olejek eteryczny geraniowy.
Opis autorski, nie zgadzamy się na kopiowanie!