Perfumy piżmowe

ilość znalezionych towarów: 3

Perfumy piżmowe - co to za zapach?

Piżmo należy do grupy nut animalistycznych, ponieważ pierwotnie pochodziło od zwierząt. Do dziś w wielu perfumach pełni przede wszystkim rolę utrwalacza, przedłużacza czy wspomagacza zapachu natomiast coraz częściej jest wiodącym zapachem. Dodanie piżma do perfum sprawia, że stają się one bardziej zmysłowe, zyskują większą głębię oraz charakterystyczny zapach, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Niezależnie od tego czy piżmo jest tylko dodatkiem czy najważniejszą nutą bez wątpienia nadaje charakteru całej kompozycji. Jednak wróćmy do samego początku – czym właściwie jest piżmo? Piżmo to jedna z najstarszych substancji zapachowych na świecie. Naturalny zapach piżma odkrył Marco Polo podczas podróży przez Kaszmir. Prawdziwe piżmo jest substancją odzwierzęcą, wydzielaną przez samce piżmowca syberyjskiego, przede wszystkim w okresie godowym. Co ciekawe naturalne piżmo jest niezwykle cenne, osiągając wartość wyższą niż złoto. Współcześnie używane piżmo syntetyczne powstało w 1929 roku. Dzięki temu można było produkować je w dużych ilościach, potrzebnych w perfumiarstwie, a jednocześnie zmniejszyć ubój populacji piżmowców.

Perfumy o zapachu piżma uznawane są za jedne z najbardziej zmysłowych i pociągających zapachów. Korzystnie wpływa na psychikę, przynosi odprężenie, dobry nastrój i łagodnie pobudza. Nic dziwnego, że zapach piżma szybko zajął ważne miejsce w medycynie i aromaterapii. Ponadto specjaliści twierdzą, że perfumy z piżmem w połączeniu z cząsteczkami skóry człowieka na każdej osobie będą pachnąć inaczej. W związku z tym bez wątpienia piżmowe perfumy idealnie sprawdzą się u osób, które uwielbiają się wyróżniać z tłumu, być zapamiętani oraz są charakterystyczni.

Sięgnij po zapach, którego pragniesz! Wybierz Perfumy piżmowe

Jak wiemy zapach to jeden z najważniejszych zmysłów każdego człowieka. W końcu to ten zmysł ma bardzo duży wpływ na przywoływanie emocji a przede wszystkim wspomnień. Każdy z nas ma wspomnienie z przeszłości, które czasami kojarzy wyłącznie ze zmysłem zapachu. To jak pachniemy i czym ma duże znaczenie, ponieważ w taki sposób zostajemy zapamiętani przez drugą osobę. Nie jest sztuką kupić po prostu perfumy, mgiełkę zapachową czy wodę toaletową jednak sztuką jest, by zapach jaki na sobie nosimy był odpowiednio dobrany do naszego temperamentu, charakteru a także osobowości. Idealnie dobrane perfumy potrafią dodać pewności siebie oraz pomóc w lepszym poczuciu się we własnej skórze. Jeśli jeszcze nie znaleźliście swoich wymarzonych perfum, których zapach definiowałby Waszą osobowość nie martwcie się - jesteście w dobrym miejscu!

W naszej drogerii online znajdziecie szeroką gamę perfum również zapachów piżmowych, które podbiją Wasze serca. Współpracujemy włącznie z zaufanymi markami, które cieszą się najlepszymi opiniami klientów na całym świecie od wielu lat. U nas dostaniesz zapach, który pragniesz w bardzo atrakcyjnej cenie – przekonaj się sam!

   Zaufane Opinie IdoSell
   4.91 / 5.00 11622 opinii
   Zaufane Opinie IdoSell
   2024-06-22
   Szybka i sprawna dostawa
   2024-06-22
   Towar spakowany poprawnie, realizacja zamówienia w terminie.
   pixel