Jak zrobić domowy peeling do skóry głowy? Poradnik krok po kroku
Wiele mówi się o tym, jak ważne jest regularne wykonywanie peelingu twarzy. Okazuje się, że złuszczania martwego naskórka potrzebuje także skóra głowy. Jak szybko i tanio przygotować domowy peeling do skóry głowy i po co w ogóle go robić? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!
Domowy peeling skóry głowy – dlaczego warto go robić?
Chcesz być królem świadomej pielęgnacji skóry głowy? W takim razie do listy swoich rytuałów musisz włączyć regularne złuszczanie martwego naskórka. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wielka moc drzemie w peelingu skóry głowy, który często nazywany jest peelingiem trychologicznym.
Zmagasz się z nadmiernym wypadaniem włosów, Twój skalp szybko się przetłuszcza, a kondycja pasm pozostawia wiele do życzenia? Nie można mówić o mocnych, zdrowych i błyszczących kosmykach bez zadbanej skóry głowy.
Nikt nie kwestionuje tego, że należy regularnie złuszczać martwy naskórek z twarzy i ciała. Nadal stosunkowo niewiele osób pamięta o wykonywaniu peelingu skóry głowy, który jest równie ważny. Oczyszczający peeling sprawia, że składniki odżywcze z kosmetyków lepiej się wchłaniają i wykazują intensywniejsze działanie. Co więcej, zabieg pobudza mikrokrążenie, co ma pozytywny wpływ na szybszy porost włosów.
Wymieniając zalety peelingu skóry głowy, nie można zapomnieć o tym, że świetnie reguluje on pracę gruczołów łojowych, odbija włosy od nasady, wzmacnia skórę i wykazuje właściwości oczyszczające.
Jak można łatwo zauważyć, systematyczne wykonywanie peelingu skóry głowy może być skutecznym rozwiązaniem na Twoje pielęgnacyjne problemy. Co więcej, z tanich i łatwo dostępnych składników możesz samodzielnie przygotować domowy peeling. Zadbane włosy i skóra głowy są dosłownie na wyciągnięcie ręki.
Przeczytaj również: Domowa odżywka do włosów – jak ją zrobić?
Jak zrobić domowy peeling do skóry głowy? Poradnik
Kto z nas nie kocha kosmetyków DIY? Są one przygotowane z wyłącznie naturalnych składników, tanie i skuteczne! Domowe peelingi możesz dopasować idealnie do potrzeb skalpu, poprzez sięganie po substancje, które mu służą. Olej kokosowy, żel aloesowy a może płatki owsiane? Przetestuj jak najwięcej receptur, by dowiedzieć się, co sprzyja Twojej skórze głowy.
Peeling kawowy
Pierwszy przepis na domowy peeling do skóry głowy bazuje na zmielonej kawie. Dwie łyżki fusów z kawy połącz z dwoma łyżkami Twojego ulubionego szamponu, łyżką oleju z awokado oraz dwoma łyżkami wody.
Umyj włosy, a następnie nałóż powstałą mieszankę w kilka miejsc na głowie. Wykonaj delikatny masaż, a następnie spłucz peeling ciepłą wodą. Domowy peeling do skóry głowy z kawy świetnie usuwa martwy naskórek, a także działa pobudzająco na cebulki włosów, dzięki zawartej w nim kofeinie.
Warto wspomnieć, że peeling na bazie kawy może lekko przyciemnić kolor włosów, dlatego blondynki powinny uważnie go stosować lub całkowicie zrezygnować z tej receptury.
Peeling jogurtowy
Pora na domowy peeling na skórę głowy, który polubią posiadacze wrażliwego naskórka. Do wykonania domowego peelingu potrzebujesz pół szklanki naturalnego jogurtu, łyżkę miodu, łyżkę oleju z awokado oraz 1/3 szklanki cukru.
Nawilżający peeling, podobnie jak ten kawowy, zaaplikuj na czystą i mokrą skórę głowy. Delikatny masaż pobudzi cebulki włosów, a dodatek miodu intensywnie odżywi skalp.
Peeling z płatków owsianych
Jak zrobić domowy peeling do skóry głowy w zaledwie kilka minut? Płatki owsiane przychodzą na ratunek! Połącz ze sobą dwie łyżki zmielonych płatków owsianych, dwie łyżki ulubionej odżywki do włosów oraz płynny olej kokosowy – dosłownie kilka kropel.
Tak jak w poprzednich przypadkach, nałóż mieszankę na umytą głowę. Nie zapomnij o tym, by wykonywać delikatny masaż skóry głowy. Peeling pomoże usunąć nadmiar sebum bez jednoczesnego podrażnienia naskórka.
Peeling z siemienia lnianego
Nie męcz się dłużej z nadmiernym przetłuszczaniem skalpu! W walce z łojem skutecznym pomocnikiem jest domowy peeling skóry głowy z siemienia lnianego.
Wymieszaj dwie łyżeczki siemienia lnianego, cztery łyżeczki cukru oraz pół łyżeczki octu jabłkowego. Powstałą pastę wmasuj w skórę głowy przez kilka minut, a następnie obficie spłucz ciepłą wodą.
Zaletą tego domowego peelingu skóry głowy jest to, że nie tylko usuwa martwy naskórek, ale również reguluje wydzielanie sebum.
Peeling cukrowy
Kusi Cię, by przetestować peeling skóry głowy? Domowe sposoby na przygotowanie takiej mieszanki wydają się nie kończyć! Dużą popularnością cieszy się peeling cukrowy, który jest bardzo tani i szybki do zrobienia.
Wymieszaj dwie łyżki cukru i trzy łyżki szamponu. Opcjonalnie możesz dodać płynny olej kokosowy lub niewielką ilość miodu.
Peeling cukrowy i delikatny masaż skóry głowy to doskonały sposób na intensywne oczyszczenie i pobudzenie cebulek włosów. Drobinki cukru złuszczą naskórek w bezpieczny i bezbolesny sposób.
Przeczytaj także: Peeling do twarzy – ranking najlepszych kosmetyków
Peeling aloesowy
Proces peelingowania skóry głowy nie musi, a nawet nie powinien, wiązać się z bolesnymi podrażnieniami. Jeśli jesteś posiadacze wyjątkowo wrażliwej skóry, sięgnij po żel aloesowy.
Do wykonania domowego peelingu potrzebujesz wyłącznie cztery łyżki żelu aloesowego oraz dwie łyżki cukru. Żel aloesowy przyniesie ukojenie skórze głowy i intensywnie ją nawilży.
Peeling solny
Możesz zrobić peeling skóry głowy także w wersji słonej! Wymieszaj dwie łyżki drobnoziarnistej soli z dwoma łyżeczkami odżywki i łyżeczką olejku arganowego.
Peelingujące drobinki soli uregulują pracę gruczołów łojowych oraz uchronią przed nadmiernym wypadaniem włosów.
Niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujesz, pamiętaj o tym, że peeling do skóry głowy należy stosować 1-2 razy w tygodniu. Częstsze sięganie po tego typu produkt może osłabić naskórek, zamiast go wzmocnić.
Peeling do włosów – domowy czy drogeryjny? Wybierz produkt dla siebie!
Domowy peeling skóry głowy nie jest dla Ciebie, a większe zaufanie masz do drogeryjnych produktów? Tak się składa, że na kosmetycznym rynku jest cała masa wartościowych kosmetyków, które bezpiecznie i skutecznie złuszczają martwy naskórek ze skalpu.
Preparat ze sklepu ma tę zaletę, że nie wymaga żadnego przygotowania. Wystarczy nałożyć go na skórę głowy i wmasować. Z domowego peelingu warto zrezygnować na rzecz tego specjalistycznego, jeśli potrzebujesz silniejszego, kierunkowego działania.
Bandi Tricho
Gdy myślimy o peelingu głowy, od razu przed oczami pojawia się preparat od marki Bandi. Peeling oczyszczający Tricho zawiera mocznik i kwas mlekowy, które usuwają zrogowaciały naskórek.
Po użyciu produktu skóra jest oczyszczona, znormalizowana i gotowa na przyjęcie składników odżywczych.
Apis Trychologiczny peeling do skóry głowy
Kolejnym doskonałym produktem jest trychologiczny peeling od marki Apis. Kosmetyk zawiera aż 92% składników pochodzenia naturalnego. To między innymi: bromelina, mocznik, resplanta z babassu, ekstrakt z mięty, ekstrakt z żeń-szenia i kompleks Baicapil™.
Preparat usuwa nagromadzony na skórze głowy martwy naskórek, reguluje pracę gruczołów łojowych oraz intensywnie odżywia skalp.
Mawawo Laktobionowy peeling do skóry głowy
Lactobionic Scalp Peeling od Mawawo to mieszanka proteiny z kukurydzy, pszenicy i soi, prebiotyków, ekstraktu z amlii czy kwasu laktobionowego.
Peeling dokładnie oczyszcza i przywraca skórze głowy równowagę. Co więcej, jego atutem jest to, że wykazuje właściwości przeciwzapalne.
SachaJuan Scalp Scrub
Tak samo skuteczny, jak domowy peeling skóry głowy, jest Sachajuan Scalp Scrub o działaniu przeciwłupieżowym.
Peeling cukrowy z technologią Ocean Silk poprawia mikrokrążenie, wzmacnia skórę głowy oraz przeciwdziała powstawaniu łupieżu. Tol zasługa jego składu, w którym znalazły się takie drogocenne substancje, jak masło Shea czy olejki sojowe.
Anwen Szampon peelingujący MINT IT UP
Twoja skóra głowy szybko się przetłuszcza? Zaradzi temu szampon peelingujący MINT IT UP od Anwen.
Preparat, który powstał na bazie naturalnych substancji, doskonale peelinguje i odświeża skalp. Co więcej, kosmetyk odpowiednią opieką otacza pasma na całe długości – wzmacnia je i odżywia.
Domowy peeling na skórę głowy – podsumowanie
Chyba nie musimy Cię dłużej przekonywać, że warto sięgnąć po peeling do włosów. Domowy scrub wykonuje się szybko, przyjemnie i z prostych składników. Peeling aplikowany raz w tygodniu wzmocni cebulki, zahamuje wypadanie włosów i ureguluje pracę gruczołów łojowych.
Ci, którzy na zrobienie domowego peelingu nie mają czasu, nie muszą się martwić – w asortymencie naszej drogerii znajduje się cała masa świetnych produktów o działaniu oczyszczającym. Pozostało nic innego, jak udać się na zakupy!