Piegi na twarzy – jak je zrobić i uzyskać naturalny efekt?

2022-03-09
Piegi na twarzy – jak je zrobić i uzyskać naturalny efekt?

Kiedyś tak starannie zakrywane pod grubą warstwą podkładu, teraz stanowią element pożądania i budzą zachwyt – to oczywiście piegi na twarzy. Te brązowe kropki zawdzięczamy działaniu promieni słonecznych, jednak możesz je w kilka chwil wyczarować za pomocą makijażu. Jak to zrobić, by uzyskać naturalny efekt? Znamy kilka sprawdzonych sposobów!

Spis treści

  1. Piegi na twarzy – hit czy kit?
  2. 5 sposobów na piegi
  3. Twarz z piegami – kolor piegów a cera
  4. Piegi na twarzy – podsumowanie

Piegi na twarzy – hit czy kit?

Świat mody i urody jest kompletnie nieprzewidywalny – to, co jeszcze kilka lat temu było uważane za niechciany kompleks, obecnie może okazać się największym atutem. Taka analogia jest jak najbardziej aktualna w temacie piegów. Nie tak dawno temu szukano wszelkich możliwych sposobów ku temu, by skutecznie zatuszować piegi na twarzy. Ich posiadaczki dokładały wszelkich starań, żeby ukryć plamki pod grubą warstwą podkładu czy kryjącego korektora. Obecnie podejście do piegów jest całkowicie odmienne, a one same są nieodzownym elementem naturalnego look’u, który obecnie króluje na Instagramie czy Pintereście. Miłośnicy wizażu uważają brązowe plamki za absolutnie urocze i każdego dnia muszą się sporo nagimnastykować, by namalować sztuczne piegi, które będą wyglądały naturalnie i przetrwają od samego rana aż do wieczora.

Nim wszystkim zainteresowanym wyjaśnimy, jak zrobić sobie piegi, warto rozpocząć od tego, czym właściwie są te brązowe plamki na nosie, czole czy policzkach? Piegi to nic innego, jak zaburzenie rozkładania melaniny w skórze, czyli barwnika, który jest odpowiedzialny za jej koloryt. Mogą one powstawać na dwóch podłożach – genetycznie lub na skutek działania promieni słonecznych. Piegi uwarunkowane genetycznie zazwyczaj są niewielkich rozmiarów, mają regularny kształt i są stosunkowo jasne. Druga kategoria piegów, czyli piegi „słoneczne”, są zwykle ciemniejsze, większe, posiadają nieregularny kształt i występują najczęściej na plecach, karku czy ramionach – obszarach narażonych na intensywną ekspozycję na słońce.

Piegi, które odziedziczyliśmy po naszych dziadkach czy rodzicach, pojawiają się na ciele około 7 roku życia i pozostają już na zawsze. Piegi od słońca można natomiast zaobserwować zwłaszcza w sezonie letnim.

Jak to jest, że czoła, policzki czy nosy tylko niektórych z nas zdobią naturalne piegi? Okazuje się, że do powstania piegów „słonecznych” także trzeba posiadać wrodzoną skłonność. Te specyficzne przebarwienia pojawiają się zazwyczaj u osób o jasnej cerze, zielonookich oraz rudowłosych. Zwiększoną tendencję do pojawiania się piegów posiadają także kobiety, które stosują tabletki antykoncepcyjne bądź poddają się rozmaitym terapiom hormonalnym. 

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, piegi na twarzy, dekolcie czy plecach to nic innego, jak przebarwienia skórne. Zagłębiony w temacie pielęgnacji czytelnik doskonale wie, że da się ich uniknąć nawet w sezonie letnim! Powszechnie wiadomo, że częsta ekspozycja na słonce nie jest niczym korzystnym dla skóry – promienie UV odpowiadają bowiem za szybsze procesy starzenia się naskórka czy właśnie tworzą nierównomierne plamy. Twarz z piegami lub, co gorsza, poparzeniami może być efektem rezygnacji z kremu z filtrem czy czapki z daszkiem. Ochrona przeciwsłoneczna powinna stać się podstawowym elementem Twojej codziennej pielęgnacji, niezależnie od pory roku. Sztuczne piegi są zdecydowanie lepsze niż realne poparzenia i przedwczesne zmarszczki!

Przeczytaj także: Jak nakładać bronzer? Kompleksowy poradnik

piegi dziewczyna

5 sposobów na piegi

W Internecie aż huczy od różnych sposobów na to, jak zrobić sztuczne piegi, które będą jednocześnie trwałe i naturalne. Twórcy prześcigają się w coraz to nowszych metodach – od tych zmywalnych po takie, których efekt utrzymuje się nawet przez kilka dni. Przed Tobą pierwsze malowanie piegów? Przedstawiamy Ci, jak wykonać je za pomocą aż pięciu różnych produktów. 

Twarz z piegami? Sięgnij po zwykłą kredkę!

Najprostszy sposób mówiący o tym, jak zrobić piegi, polega na skorzystaniu ze zwykłej kredki do oczu lub pisaka do brwi, które zapewne już masz w swojej kosmetyczce.

Precyzyjna kredka od marki PUPA Milano jest dedykowana do brwi, jednak bez najmniejszego problemu namalujesz nią piegi. Zaletą produktu jest doskonała pigmentacja i uniwersalny odcień brązu.

Żelowa kredka od marki Revlon cechuje się aksamitną miękkością, a dodatkowo jest wodoodporna. Możesz mieć pewność, że sięgając po ten kosmetyk, Twoje piegi wytrzymają przez cały dzień. Drugą propozycją od kultowego, amerykańskiego producenta jest klasyczna kredka do oczu, która także nie boi się potu czy wody.

Jeśli chcesz namalować piegi za pomocą brązowego pisaka od ARTDECO czy wymienionych wcześniej produktów, musisz pamiętać o zachowaniu odpowiedniej kolejności. Niewielkie kropki narysuj już po nałożeniu podkładu, korektora i po konturowaniu. Plamki powinny zdobić takie partie twarzy jak nos, policzki czy okolice ust. Piegi utrzymają się jeszcze dłużej, jeśli całość utrwalisz specjalnym sprayem przedłużającym trwałość makijażu.

Zaletą malowania piegów za pomocą kosmetyków do brwi czy oczu jest to, że ta metoda jest banalnie prosta i szybka. Ewentualne niedociągnięcia wystarczy zmyć płynem micelarnym lub rozjaśnić korektorem.

piegi na twarzy

Spray na odrosty

Chcesz zrobić piegi w ekspresowym tempie? W takim razie zaopatrz się w spray na odrosty! Ten produkt pozwoli Ci uzyskać pożądany efekt w dosłownie kilkanaście sekund.

Wedle uznania nałóż na twarz podkład lub korektor. Gdy ten etap będzie już za Tobą, pora zabrać się za robienie piegów. Wstrząśnij buteleczką sprayu, a następnie rozpyl kosmetyk na tych częściach twarzy, na których mają pojawić się plamki. Poczekaj, aż produkt wyschnie, nim sięgniesz po puder utrwalający.

Robienie piegów tym sposobem ma ogromny atut, jakim jest szybkość. Niestety, ten sposób nie jest tak precyzyjny, jak malowanie pojedynczych plamek za pomocą kredki czy żelu. Nim rozpylisz spray na twarzy, przetestuj go najpierw na kartce papieru. Dzięki temu zobaczysz, ile produktu wydobywa się przy maksymalnym naciśnięciu pompki.

Henna

Zastanawiasz się, jak mieć piegi na twarzy, które utrzymają się dłużej, niż tylko przez jeden dzień? Wcale nie musisz zażywać niebezpiecznych kąpieli słonecznych bez odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej! O wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem jest namalowanie piegów henną.

Zanim przystąpisz do rysowania piegów, wykonaj dokładny peeling twarzy. Złuszczenie martwego naskórka pozwoli Ci uzyskać bardziej naturalny, równomierny i długotrwały efekt.

Wybierz hennę w pasującym do Twojego typu urody kolorze, a następnie wykonaj próbę uczuleniową. Jeśli nie wystąpi żadna reakcja alergiczna, możesz przystąpić do pracy. Na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy nałóż hennę za pomocą cienkiego patyczka, wykałaczki czy zapałki. Pozostaw preparat do zaschnięcia. Pamiętaj o tym, że im dłużej trzymasz piegi z henny na twarzy, tym efekt będzie mocniejszy. Po upływie wyznaczonego czasu zmyj hennę mokrym wacikiem.

Ciekawy efekt uzyskasz, jeśli henny będziesz się pozbywać partiami. Dzięki temu niektóre piegi będą jaśniejsze, inne zaś nieco ciemniejsze.

twarz z piegami

Cienie do oczu przychodzą na ratunek

I ty zaczynasz doceniać dziewczęce, delikatne piegi? Jak zrobić je w taki sposób, by osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt? Nieocenioną pomocą okazują się zwykłe cienie do powiek.

Malowanie piegów cieniami to jeden z ostatnich etapów makijażu – wykonaj go po nałożeniu podkładu i konturowaniu. Na bardzo cienki pędzelek nałóż cień do powiek w kolorze brązu. Aby uzyskać idealny odcień, możesz zmieszać kilka pigmentów. Ostrożnie dociskaj pędzelek do twarzy, by na Twoich policzkach pojawiły się drobne, nieregularne plamki.

Metoda z cieniami do powiek zazwyczaj daje najbardziej delikatny efekt, więc polecana jest zwłaszcza początkującym.

Pomada do brwi

Było już o kredkach i żelach do brwi, czas więc wspomnieć o kolejnych rozwiązaniach. Pomada do brwi od marki PUPA Milano do robienia piegów nadaje się wręcz doskonale!

Bardzo cienki pędzelek zamocz w wodzie, a następnie w słoiczku z pomadą. Na nosie, czole i policzkach rysuj brązowe plamki o różnej wielkości i intensywności. Po wyschnięciu preparatu możesz zaaplikować puder utrwalający.

Twarz z piegami – kolor piegów a cera

Piegi na twarzy dodają uroku i młodzieńczego wyglądu pod warunkiem, że wyglądają naturalnie. Zapomnij o ciemnych, regularnie umiejscowionych kropkach. Kolor piegów powinien być przede wszystkim dopasowany do Twojej karnacji. Dobrym posunięciem będzie wybranie odcienia o ton jaśniejszego od koloru Twoich naturalnych brwi.

Pamiętaj o tym, że nie wszystkie piegi muszą być jednolite. Różnicuj plamki, jednak trzymaj się jednej palety barw – ciepłych albo chłodnych odcieni.

Nie możesz także zapomnieć o tym, że piegi nieco różnią się wyglądem w zależności od pory roku. Latem możesz pozwolić sobie na nieco ciemniejsze plamki, jednak zimą polecamy mniej wyraziste kolory.

dziewczyna z piegami

Piegi na twarzy – podsumowanie

Jedni je kochają, inni wręcz nienawidzą – piegi budzą wiele kontrowersji. Jeśli sama należysz do tego pierwszego grona, ale niestety nie występują one na Twojej twarzy naturalnie, to nic straconego! Znając nasze sprawdzone sposoby na to, jak zrobić sztuczne piegi nikt nie pozna, że te urocze plamki na Twoich policzkach nie są prawdziwe!

W malowaniu naturalnych piegów z największą przyjemnością pomoże Ci drogeria Puder i Krem. W naszym asortymencie znajdziesz całą masą dobrej jakości kredek, pomad, żeli czy cieni w pasującym do Twojego typu urody odcieniu.

Masz pytania? Napisz do nas

Jeżeli powyższy powyższy wpis blogowy jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Podziel się:
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
Polecane
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 11873 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-26
Polecam!
2024-07-25
Szybka wysyłka. Produkty bardzo dobrze zabezpieczone.
pixel