Jak zmyć samoopalacz? Poradnik

2022-07-25
Jak zmyć samoopalacz? Poradnik

Opalenizna już Ci się znudziła, a może zamiast jednolitego odcienia brązu na Twojej skórze widoczne są nieestetyczne smugi? Wiemy, jak temu zaradzić! Poznaj nasze sposoby na to, jak zmyć samoopalacz – szybko, skutecznie i bezboleśnie.

Przejdź do akapitów:

  1. Jak poprawnie aplikować samoopalacz i czy samoopalacz się zmywa?
  2. Czym zmyć samoopalacz?
  3. Jak zmyć samoopalacz z dłoni, twarzy i ciała? Poradnik
  4. Jak zmyć samoopalacz – podsumowanie

Jak poprawnie aplikować samoopalacz i czy samoopalacz się zmywa?

Świat beauty nie ma żadnych ograniczeń. W dzisiejszych czasach nie musisz wyjeżdżać na tropikalną wyspę na drugi koniec świata lub cały dzień wylegiwać się na słońcu, by cieszyć się naturalną opalenizną. Samoopalacz to prawdziwy sprzymierzeniec wszystkich osób, które marzą o ciemniejszej karnacji w zaledwie kilka godzin. Na sklepowych półkach znajdziesz produkty w formie kremu, pianki, emulsji, toniku czy balsamu – do wyboru do koloru.

By jednak cieszyć się upragnionym efektem, trzeba wiedzieć, jak nakładać samoopalacz w sposób prawidłowy. Pierwsze próby często kończą się nieestetycznymi smugami i plamami, które nijak mają się do naturalnej, promiennej opalenizny. Jednym z najczęściej popełnianych błędów przy aplikacji tego typu produktów jest pomijanie wykonywania peelingu. Niezłuszczony, martwy naskórek nie jest dobrą bazą pod produkt brązujący. Sięgnięcie po peeling gruboziarnisty marki St. Moriz minimum 24 godziny przed aplikacją samoopalacza sprawi, że opalenizna będzie równomierna i trwała.

Budzi się rano i pierwsze co widzisz, to plamy po samoopalaczu na dłoniach? Tej katastrofy da się uniknąć. Wystarczy, że zaopatrzysz się w specjalną rękawicę. Akcesorium nie tylko chroni przed zafarbowaniem rąk, ale także ułatwia nakładanie samoopalacza. Jeśli jednak wzbraniasz się od użycia rękawicy, to koniecznie pamiętaj o dokładnym, kilkukrotnym umyciu dłoni – np. szarym mydłem marki Barwa – po aplikacji produktu.

kod promocyjny blog

Po nałożeniu samoopalacza zazwyczaj należy poczekać kilka-kilkanaście godzin, by dostrzec upragnione rezultaty. Niektórzy są na tyle niecierpliwi, że brak początkowej zmiany uznają za słabe działanie preparatu. Wtedy w ruch idzie kolejna warstwa samoopalacza, i kolejna, i kolejna… Nie trzeba chyba mówić, że takie działanie nigdy nie kończy się dobrze?

Chcesz długo utrzymać swoją sztuczną opaleniznę? W takim razie nie możesz zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji ciała. Regularnie nawilżaj skórę, by uniknąć nieestetycznych plam i smug. W tym celu wypróbuj olejek nawilżający 3 w 1 Olive od Korres.

olejek do zmycia samoopalacza

Wiesz już, jakie są najpopularniejsze błędy podczas nakładania samoopalacza. Jak w takim razie prawidłowo zaaplikować produkt, by cieszyć się pięknym odcieniem brązu? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne!

Minimum jeden dzień przed sięgnięciem po samoopalacz wykonaj peeling cukrowy całego ciała. Niewielką ilość produktu brązującego nałóż na dłoń lub specjalną rękawicę. Aplikację kosmetyku rozpocznij od stóp i kieruj się ku górze ciała. Samoopalacz wmasowuj w skórę kolistymi ruchami. Wykonuj czynność dokładnie i bez pośpiechu. Gdy już całe ciało będzie pokryte preparatem, umyj skórę dłoni wodą z mydłem lub peelingiem.

Mimo usilnych starań nakładanie kosmetyku brązującego nie zakończyło się sukcesem? Na szczęście na pytanie: „Czy samoopalacz się zmywa?” odpowiedź jest twierdząca!

Przeczytaj także: Najlepsze samoopalacze – poznaj ranking i TOP 5 produktów

jak zmyc samoopalacz z dloni

Czym zmyć samoopalacz?

Miała być piękna opalenizna, a zamiast tego są brzydkie smugi na całym ciele? Nic się nie martw! Znamy domowe sposoby na to, czym zmyć samoopalacz z dłoni czy twarzy.

Najpopularniejszym specyfikiem do zmywania samoopalacza, który został nierównomiernie nałożony, jest sok z cytryny. Zawarta w nim witamina C ma działanie rozjaśniające, więc sprawnie poradzi sobie z nieestetycznymi zaciekami.

Innym produktem spożywczym, który świetnie sprawdzi się w pozbyciu się niechcianej opalenizny, jest soda oczyszczona. Należy ją jednak stosować z pewną dozą ostrożności, ponieważ w nadmiarze wysusza skórę i może ją podrażniać.

Peeling gruboziarnisty to jeden z najskuteczniejszych produktów, który pomoże Ci usunąć samoopalacz. Produkt Odświeżająca Mrożona Kawa od marki Nacomi doskonale oczyszcza skórę, a dzięki dodatkom naturalnych olei ujędrnia ją i regeneruje.

Ciemne plamy nie mają szans z rękawicą peelingującą od Veoli Botanica. Akcesorium bezboleśnie usuwa pozostałości kosmetyków brązujących oraz przygotowuje naskórek do aplikacji samoopalacza.

rekawica do zmycia samoopalacza

Twoja wrażliwa skóra niezbyt dobrze reaguje na mechaniczne złuszczanie? W takim razie sięgnij po tonik lub balsam z kwasami. Kwas AHA lub BHA złuszcza wierzchnią warstwę rogową naskórka, a wraz z nim sztuczną opaleniznę.

Wymienione sposoby to nadal za mało? Niektórzy polecają produkt, który znajdzie się w każdej apteczce – to oczywiście woda utleniona. Podobnie jak sok z cytryny ma ona działanie rozjaśniające i wybiela plamy.

jak zmyc samoopalacz z twarzy

Jak zmyć samoopalacz z dłoni, twarzy i ciała? Poradnik

Wiesz już, jakich substancji szukać, jeśli samodzielne nakładanie samoopalacza okaże się fiaskiem. Niestety niektóre z tych preparatów nie nadają do aplikacji na wszystkie części ciała. Jak zmyć samoopalacz z dłoni, a po co sięgnąć, gdy smugi pojawiły się na całym ciele?

Plamy z samoopalacza na rękach

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, to właśnie na rękach można najczęściej zauważyć, że w niedalekiej przeszłości mieliśmy kontakt z samoopalaczem. Ciemne plamy na wewnętrznej stronie dłoni nie prezentują się zbyt elegancko. Na całe szczęście można się ich pozbyć domowymi sposobami.

Na niewielkie partie ciała, takie jak na przykład ręce, możesz z powodzeniem zastosować tonik na bazie alkoholu lub spirytusu salicylowego. Wystarczy, że potrzesz zaplamione fragmenty wacikiem nasączonym preparatem. Pamiętaj jednak o tym, że alkohol ma tendencję do mocnego wysuszania naskórka. Zrezygnuj z tej metody, jeśli skóra na Twoich rękach jest popękana lub sucha.

To nie jedyny sposób na to, jak zmyć samoopalacz z dłoni. Na wacik wyciśnij sok z cytryny, a następnie pocieraj nim ręce. Kwas powinien rozjaśnić powstałe przebarwienia. Po całym zabiegu dokładnie umyj dłonie, a następnie nałóż intensywnie nawilżający krem.

czym zmyc samoopalacz

Plamy z samoopalacza na twarzy

Nie wszystko, co nakładamy na ręce czy nogi, jest bezpieczne dla delikatnej skóry twarzy. Zdecydowanie odradzamy sięgania po wodę utlenioną, kwasek cytrynowy czy sodę oczyszczoną – to prosty sposób na nabawienie się podrażnień, a nawet reakcji alergicznej.

W takim razie jak zmyć samoopalacz z twarzy? Jeśli nie jesteś posiadaczem wrażliwej czy naczynkowej skóry zdecyduj się na peeling mechaniczny. Jego delikatniejszą alternatywą jest enzymatyczny produkt złuszczający na bazie naturalnych kwasów.

czy samoopalacz sie zmywa

Plamy z samoopalacza na ciele

Stało się najgorsze i smugi są widocznie nie tylko na pojedynczych partiach ciała, a na całej jego powierzchni? Usuwanie ich za pomocą wacika nasączonego wodą utlenioną czy sokiem z cytryny może zająć wieki. O wiele szybszą metodą jest zastosowanie peelingu cukrowego. Pamiętaj jednak o tym, by nie wcierać go w skórę na siłę. Prędzej czy później samoopalacz sam zniknie.

O wiele lepsze efekty uzyskasz, jeśli przed zabiegiem złuszczania zdecydujesz się na długą, ciepłą kąpiel z dodatkiem olejków. Za jej sprawą skóra będzie dobrze nawilżona, co pomoże w szybszym usunięciu przebarwień. Nieocenionym pomocnikiem okaże się kremowy olejek z masłem shea i awokado od marki Fenjal.

kremowy olejek zmywanie samoopalacza

Na sam koniec należy wspomnieć, że jeśli żadna z wymienionych metod nie okaże się skuteczna, to zawsze można sięgnąć po profesjonalne produkty do usuwania opalenizny. Ich formuła została opracowana w taki sposób, że już w kilka chwil są w stanie uporać się z niechcianymi defektami związanymi z nieprawidłową aplikacją samoopalacza.

Przeczytaj także: Kosmetyki na wyjazd – lista wakacyjnych niezbędników

zmywanie samoopalacza

Jak zmyć samoopalacz – podsumowanie

Samoopalacz to potężny produkt, jeśli umie się go odpowiednio nakładać. Niestety, pierwsze próby często kończą się nieestetycznymi plamami i zaciekami. Dobra wiadomość jest taka, że da się je usunąć domowymi sposobami. Wystarczą produkty, które zapewne masz w swojej kuchennej lub łazienkowej szafce, by ciemne smugi stały się wyłącznie przykrym wspomnieniem.

Domowe mikstury nie są dla Ciebie? W takim razie odwiedź naszą internetową drogerię. W asortymencie sklepu Puder i Krem znajdziesz wszystko to, czego szukasz!

Masz pytania? Napisz do nas

Jeżeli powyższy powyższy wpis blogowy jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Podziel się:
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 12154 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-09-11
Polecam
2024-09-11
Polecam szybką wysyłka dobry produkt
pixel